MOSM Tychy

Szkoleniem hokejowego narybku w mieście Tychy zajmuje się Miejski Ośrodek Sportu Młodzieżowego. Treningi są prowadzone w ośmiu kategoriach wiekowych (od przedszkolaków do juniorów młodszych), a z zajęć korzysta ponad 200 młodych zawodników. Wszyscy są przyszłością tyskiego hokeja, a najlepsi mają szanse reprezentować barwy GKS Tychy.

DSC00781

Trenerami młodych hokeistów są zarówno obecni, jak i byli zawodnicy GKS m.in. Jakub Wanacki, Krzysztof Majkowski oraz olimpijczyk Dariusz Garbocz.

Hokejowe drużyny młodzieżowe mają na swoim koncie wiele sukcesów. Sukcesy w ostatnich latach prezentują się następująco:

2011/12 - mistrzostwo Międzywojewódzkiego Turnieju Żaka Starszego
2011/12 - wicemistrzostwo Polski juniorów (Centralna Liga Juniorów)
2012/13 - brązowy medal Międzywojewódzkiego Turnieju Żaka Starszego
2012/13 - wicemistrzostwo Polski juniorów (Centralna Liga Juniorów)
2013/14 - mistrzostwo Międzywojewódzkiego Turnieju Młodzika
2013/14 - mistrzostwo Ogólnopolskiego Turnieju Minihokeja (rocznik 2006 i młodsi)

grsg

Działa również powołane przez rodziców młodych hokeistów stowarzyszenie "Tyskie Lwy", które bardzo mocno zaangażowało się w działalność i wsparcie drużyn młodzieżowych. Stowarzyszenie podejmuje się organizacji Międzynarodowego Turnieju Hokejowego "Christmas Cup". Co roku na tyski Stadion Zimowy zjeżdżają czołowe polskie zespoły i wiele zagranicznych drużyn.

Po więcej informacji zapraszamy na www.mosm.tychy.pl oraz www.tyskielwy.pl.


Tyski Sport S.A.

Spółka Tyski Sport S.A powstała w marcu 2011 roku. Jej akcjonariuszem jest gmina Tychy. Podstawowym celem działalności spółki jest zarządzanie Stadionem Miejskim. Drugim ważnym zadaniem jest zarządzanie trzema sekcjami sportowymi - hokejową, piłkarską oraz koszykarską.

Tyski Sport S.A. - więcej


Kalendarz Imprez

loading

Obiekty sportowe


Drużyny