Aktualności

W Tychach o Puchar Marszałka - miniatura

W Tychach o Puchar Marszałka

W dniach 8-11 listopada, na Stadionie Zimowym w Tychach, rozgrywane będą mecze 17. edycji Międzynarodowego Turnieju Hokejowego U-16 o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

To będzie jedna z ciekawszych imprez w młodzieżowym hokeju (kadra U-16 to nasza najmłodsza reprezentacja). Wystartuje w niej pięć reprezentacji narodowych: Francja, Białoruś, Litwa, Armenia i Polska oraz drużyna regionalna - reprezentacja Morawsko-Śląska. Kibice z pewnością z uwagą śledzić będą grę reprezentacji Polski, bowiem w zespole wystąpi pięciu wychowanków MOSM Tychy: Daniel Hołdowicz, Maciej Kostyła, Jakub Kapusta, Olaf Bizacki i Jakub Zawalski.

Trenerzy kadry Ireneusz Jarosz i Krzysztof Majkowski powołali nie tylko hokeistów występujących w polskich klubach, ale także zagranicznych: Szymon Radzieńczak i Kamil Klocek grają w HC Ocelari Trinec, Patryk Wysocki w HK Brest, Wojciech Stachowiak w Krefeld EV, Dominik Olszewski w Kolner EC, Paweł Zygmunt i Piotr Ciechanowski w Weisswasser, Adrian Słowakiewicz w HK Poprad.

Najpierw gra toczyć się będzie w dwóch trzyzespołowych grupach, według następującego terminarza:

Sobota, 8 listopada:
13:30: Francja - Kadra Morawsko-Śląska
16:30: Polska - Białoruś

Niedziela, 9 listopada:
13:30: Kadra Morawsko-Śląska - Litwa
16:30: Białoruś - Armenia

Poniedziałek, 10 listopada:
13:30: Francja - Litwa
16:30: Polska - Armenia

Wtorek, 11 listopada:
10:00: mecz o 5. miejsce
13:00: mecz o 3. miejsce
16:00: finał

Pojedynki trwać będą 3 x 20 minut, a podczas turnieju prowadzone będą także klasyfikacje indywidualne (bramkarz, obrońca, napastnik, zawodnik turnieju).

Warto dodać, iż spośród 16 dotychczasowych edycji turnieju, 13 rozegranych zostało w Tychach, a przerwa spowodowana była remontem Stadionu Zimowego. Głównym organizatorem turnieju jest Śląski Związek Hokeja na Lodzie.

PLAKAT

źródło: Leszek Sobieraj / "Twoje Tychy"


Tyski Sport S.A.

Spółka Tyski Sport S.A powstała w marcu 2011 roku. Jej akcjonariuszem jest gmina Tychy. Podstawowym celem działalności spółki jest zarządzanie Stadionem Miejskim. Drugim ważnym zadaniem jest zarządzanie trzema sekcjami sportowymi - hokejową, piłkarską oraz koszykarską.

Tyski Sport S.A. - więcej


Kalendarz Imprez

loading

Obiekty sportowe


Drużyny