Aktualności

III Christmas Cup: Brązowe medale tyszan - miniatura

III Christmas Cup: Brązowe medale tyszan

Bartłomiej Jeziorski, najlepszy napastnik trzeciej edycji turnieju Christmas Cup MOSiR Tychy 2012 rozegranego 8-9 grudnia na tyskim Stadionie Zimowym, był niepocieszony. Wraz z kolegami z zespołu Tyskie Lwy MOSM Tychy zdobywał w poprzednich latach srebrne medale i teraz wszyscy liczyli na złoto. Tymczasem tyszanie musieli zadowolić się brązowym krążkiem.

- Czujemy niedosyt, choć trzecie miejsce to też dobry wynik - powiedział Bartek, zdobywca 9 goli. - Wygraliśmy trzy mecze, ale to nie wystarczyło, by wystąpić w finale. W tym roku było po prostu trudniej, rywale okazali się bardzo wymagający.

W eliminacjach Tyskie Lwy wygrały z kadrą Śląska 4:1 i ŁKS Łódź 13:1 oraz przegrały ze słowackim zespołem Pantery Povazska Bystrica 2:4 i JKH GKS Jastrzębie 1:4. W meczu o trzecie miejsce tyszanie ponownie pokonali Śląsk 4:1. Turniej wygrało Jastrzębie, zwyciężając słowackie Pantery również w stosunku 4:1.

- Drużyna złożona jest z zawodników z roczników 1998 i 1999, którzy na co dzień grają w lidze w dwóch drużynach - powiedział opiekujący się Tyskimi Lwami MOSM Tychy Wojciech Majkowski. - W ubiegłym roku to była jedna dobrze zgrana drużyna. Turniej zaczął się dla nas dość pechowo, bo już na początku pierwszego meczu kontuzji uległ jeden z naszych czołowych zawodników Daniel Duży i musiałem dokonać roszad w ustawieniu. Naszym najważniejszym mankamentem była jednak słaba skuteczność.

Atrakcją turnieju były rozegrane w jego pierwszym dniu konkursy umiejętności hokejowych, gdzie zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach:

- siła strzału: 1. Jarosław Wasiak (Tyskie Lwy MOSM Tychy), 2. Michal Britvik (HK 95 Panthers Povazska Bystrica), 3. Michał Domogała (kadra Śląska),

- przejazd slalomu z koniecznością wykazania się umiejętnością operowania kijem: 1. Piotr Wasiak (Tyskie Lwy MOSM Tychy), 2. Dominik Paś (JKH GKS Jastrzębie), 3. Szymon Jaromin (Tyskie Lwy MOSM Tychy),

- rzuty karne, wsród strzelców: 1. Dominik Jarosz (JKH GKS Jastrzębie), 2. Adrian Martkovec (HK 95 Panthers Povazska Bystrica), 3. Bartłomiej Jeziorski (Tyskie Lwy MOSM Tychy). Wśród bramkarzy najlepszy był Paweł Kubarek (kadra Śląska).

Najlepszy bramkarz turnieju: Anton Ivanovic (HK 95 Panthers Povazska Bystrica).
Najlepszy obrońca: Mateusz Barszczewski (JKH GKS Jastrzębie).
Najlepszy napastnik: Bartłomiej Jeziorski (Tyskie Lwy MOSM Tychy).
Najlepszy strzelec: Dominik Jarosz (JKH GKS Jastrzębie).

Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie Tyskie Lwy, MOSiR Tychy oraz Tyski Sport S.A.

Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy na stronę Tyskich Lwów - kliknij TUTAJ.

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl
fot. Zuzanna Świder / tyskielwy.pl


Tyski Sport S.A.

Spółka Tyski Sport S.A powstała w marcu 2011 roku. Jej akcjonariuszem jest gmina Tychy. Podstawowym celem działalności spółki jest zarządzanie Stadionem Miejskim. Drugim ważnym zadaniem jest zarządzanie trzema sekcjami sportowymi - hokejową, piłkarską oraz koszykarską.

Tyski Sport S.A. - więcej


Kalendarz Imprez

loading

Obiekty sportowe


Drużyny