Aktualności

Si Silesia III- forum biznesu i festiwal kultury - miniatura

Si Silesia III- forum biznesu i festiwal kultury

Zapraszamy na trzecią edycję wydarzenia Si Silesia. Si Silesia III to międzynarodowe forum biznesu i festiwal kultury, które odbędzie się w dniach 1-7 lipca 2016 roku w Hotelu Tychy Prime.

To już trzecia edycja wydarzenia, organizowanej we współpracy Hotelu Tychy Prime, Centrum Integracji Międzynarodowej, Tyskiego Sportu S.A. oraz Camera Italo Polacca.

W skład tegorocznego eventu wchodzą:
kurs sommelierski (1 lipca),
wernisaż sztuki frankofońskiej (1 lipca),
kurs kulinarny(3 lipca)
kurs językowy (4-6 lipca),
koncert dwujęzyczny (7 lipca),
forum i targi biznesu (7 lipca).

Si Silesia III rozpocznie wernisaż sztuki, który odbędzie się 1 lipca 2016 roku. W tej edycji wystawa skoncentruje się wokół prac Reginy Lipeckiej. Artystka zajmuje się twórczością w dziedzinie malarstwa, rysunku, linorytu, sgraffito, projektowania witraży i poezji, a jej prace często nawiązują do sztuki śródziemnomorskiej i frankofońskiej. Wernisaż będzie odbywał się przy akompaniamencie pianina. Dla uczestników przewidywany jest poczęstunek.

Tak jak w zeszłym roku, w ramach Si Silesia odbędą się bezpłatne kursy dla chętnych. W ich trakcie będzie można opanować podstawy porozumiewania się w języku francuskim, zgłębić sekrety kuchni włoskiej i francuskiej na podstawie propozycji potraw przygotowywanych przez Szefa Kuchni Restauracji La Cantina oraz poznać tajniki sztuki sommelierskiej.

Podczas forum głos zabiorą:

- Daria Szczepańska - Zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych wstęp

- dr Anna Sobczyk-Kolbuch - Pełnomocnik Rektora ds. Studiów Międzynarodowych w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach
- Anna Krasuska-Terrillon - Konsul Honorowa Francji w Katowicach
- Ewa Stachura-Pordzik - Wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
- Małgorzata Mazur - Członek Zarządu Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach
- Katarzyna Ptak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach
- Grzegorz Bednarski - Prezes Tyskiego Sportu S.A.
- Andrzej Szteliga - Pełnomocnik Marszałka ds. Biura Regionalnego Woj. Śląskiego w Brukseli
- Domenico Di Bisceglie - Italian Desk, WKB Wierciński Kwieciński Baehr Sp.K.
- Bondioli Massimiliano i Rino Valmori - Marc SRL i Sensazione d’Italia Sp. z.o.o.

Si Silesia III jest współorganizowane przez Hotel Tychy Prime, Tyski Sport S.A., Camera Italo Polacca i Centrum Integracji Międzynarodowej, a partnerują im w tym: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., API Torino, Powiatowy Urząd Pracy w Tychach, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach, Stowarzyszenie Allaince-Francaise w Katowicach, Societa Dante Alighieri, Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach, a także Bank Zachodni WBK, Barilla, Look & Cook restauracja La Cantina. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Konsula Honorowego Francji w Katowicach oraz patronatem Domu Polski Południowej w Brukseli.


Tyski Sport S.A.

Spółka Tyski Sport S.A powstała w marcu 2011 roku. Jej akcjonariuszem jest gmina Tychy. Podstawowym celem działalności spółki jest zarządzanie Stadionem Miejskim. Drugim ważnym zadaniem jest zarządzanie trzema sekcjami sportowymi - hokejową, piłkarską oraz koszykarską.

Tyski Sport S.A. - więcej


Kalendarz Imprez

loading

Obiekty sportowe


Drużyny